tarihinde yayınlandı

KELEBEĞİN RÜYASI


Kelebek önemsiz bir canlı gibi, elinizin tersi ile ittiğiniz bir böcek mi sadece? Böyle düşünüyorsanız bu yazı fikrinizi değiştirecektir. Bir dönüşüm mucizesi olan kelebekler, bahar ve yaz aylarında, rengarenk gövdeleriyle etrafımızda kanat çırparken, bize ne anlatmak istediklerini hiç düşündünüz mü?

Kelebeklerin üzerimizde farklı etkilere sahip olduğunu muhtemelen birçoğumuz düşünmemiştir. Aslında onlar kozalarından çıkıp, bir gün boyunca kanat çırpan, sonra da gözlerini yuman böcekler değildir. Kelebekler dönüşümü simgeleyen canlılardır. Kelebekler bize hayatımızda karşılaştığımız yenilikleri, kelebeğin her kanat çırpışında gök yüzünü kucaklaması gibi kucaklamamız gerektiğini anlatır.

Her yenilik, kelebekler yeniden doğuşu gibi, sizin yeniden doğuşunuzdur. Kişiliğinizdeki ve dünyaya bakışınızdaki oluşacak değişimleri fark etmelisiniz. Yeniliği kucaklayın ve yeniden doğuşunuzdan aldığınız enerjinizi insanlarla paylaşın. Bu size daha da enerji verecek, daha da mutlu olamanızı sağlayacaktır. Renklerine göre farklı anlamlar ifade eden kelebeklerin, renk renk verdiği his ve bıraktığı etki de değişir.

 Örneğin mavi kelebek sizlere, hayallerinizden vazgeçmediğiniz sürece, hayallerinize bir adım daha yaklaştığınız mesajını verirken. Sarı bir kelebek değişim için uyanma vaktinizin geldiğini haber vermektedir. Özellikle yeşil kelebek, ki göreniniz olursa instagramdan bizimle paylaşabilir, her şeyin yolunda gittiğinin, tam anlamıyla bir şans abidesi olacağınızın habercisidir.

Görünüşleri ve hayat tarzları ile oldukça etkileyen kelebeklerle karşılaştığımızda, hayatın bize vermek istediği bir mesaj olduğunu unutmamalıyız. Bazen bunun farkına varır, değişimden gelen mesajı alırız, hayatımızda yenilikler yaparız ve huzurla buluşuruz. Bazen de gündelik yaşantımızda sadece önümüze bakar, etrafımızdaki değişimi görmeden yürümeye devam ederiz. Ruhumuz için derin anlamlar ifade eden kelebeklere hayat rehberi diyebilir miyiz? Kelebeğin sesine kulak verin ki hayatınızın rotası sizin ellerinizde olsun.

Kimi insanların hayatında kelebeğin yeri çok farklıdır. Tıpkı uğur böceğinin uğur getireceği inancındaki gibi, kendilerine kelebekleri bir sembol olarak belirlemişlerdir. Hayatları bir çıkmaza girdiğinde sessizce bir kelebeğin omzuna konmasını beklemektedirler. Çünkü kelebekler bekledikleri değişimi onlara getirecektir. Kelebek onlar için bir hayat ışığıdır, değişimdir. Bu yüzden kelebekleri sembol olarak yanında taşıyıp, hiç ayrılmak istemeyen insanlar vardır. Bazen küçücük bir kelebek tattoosundan güç bulurlar. Bazende kelebek kolyesini bir ömür boyunlarında taşırlar. Neye inanırsan evrenin sana onu yolladığı düşüncesine göre bu durum oldukça mantıklıdır. Ruhumuzun değişimle bağını kurabilmek için en güzel yol kelebekleri unutmamaktır.

Siz değişimi unutmayın diye; SihirliDükkan’da ruhunuzu bulacağınız ve onu boynunuzdan çıkarmak istemeyeceğiniz kelebekler tasarlıyoruz. Böylece size her gün heyecan verecek, değişimin aslında kendi içinizde olduğunu unutturmayacak bir kelebeğiniz olacak. Düşününce tüm bu anlattıklarımız rüya gibi gelebilir ama içinizden gelen bu gücü ve emin adımlarla yürümeniz için elinizden tutan bir kelebek olduğunu unutmamalısınız. Kozanızdan çıkın ve kelebeğinizle rüyalarınızı yaşayın.